Geox

Geox

Móda a doplňky / Obuv / Pro děti

Prodyšná bota GEOX je výsledkem šťastného nápadu, který Mario Moretti Polegato dostal při své návštěvě města Reno v Nevadě, kde propagoval svoji vinařskou společnost na obchodní konferenci.

Při procházce byl rozčílen horkem, které pronikalo gumovými podešvemi jeho bot a rozhodl se je propíchal nožem.

Tak vymyslel jednoduché a účinné řešení, jak se vypořádat s problémem vysoké teploty nohou při takové nesnázi. Když se Mario Moretti Polegato vrátil do Itálie, rozhodl se rozvinout tuto myšlenku v rámci malé obuvnické společnosti, která patřila jeho rodině, a zdokonalil technologii výroby gumových podešví. Tak vznikla první prodyšná bota a vzápětí na to byl zaregistrován patent. Poté, co se neúspěšně pokusil nabídnout svůj vynález největším společnostem v oboru a poté, co provedl tržní zkoušku s řadou dětských bot, začal Mario Moretti Polegato vyrábět boty GEOX nezávisle. Původní patent byl postupně zdokonalován a zlepšován a sortiment výrobků se rozšiřoval o pánské, dámské i dětské boty.

Název značky, který je spojením řeckého slova GEO (země) a písmene X (symbolizující technologii značky) obsahuje poslání a DNA podniku inspirovaného revoluční myšlenkou. Od samého počátku až do dneška se společnost GEOX drží zásad pohodlí, pohody a inovace jako vedoucích hodnot své filozofie a poslání společnosti. Zažijte i vy pohodlí s GEOX v prvním patře OC Letňany!